TR

WHO ARE WE?

BYKSAN is a technology company serving in the fields of "Cyber ​​Security", "Data Security", "SEO", "Web Center", "R&D" and "Virtual IT Department". BYKSAN, the foundation of which was laid in 2016, initially only provided web software support, then, as a result of the developing world, it expanded its service area by advancing in different areas.

Our Mission
To be one of the first companies that come to mind in Turkey, pushing the limits of quality in software and hardware part production, writing new rules. To transfer this knowledge and experience to the next generations.

Our vision
is to announce our name and the power of Turkey to the world with many big projects by not limiting ourselves to Turkey.

Introduction
BYKSAN, which provides services in the field of installation, operation, maintenance and consultancy for analysis-based software, SEO, R&D, web center, virtual IT department support, cyber security and data protection solutions; It has implemented hundreds of projects that have contributed to Turkey's digitalization process, both at home and abroad, by signing many firsts to date.

Since the day it was founded, it has been a reliable technology solution partner for its customers; BYKSAN, which has made a name for itself with its strong technical staff, quality service understanding, many successful security projects it has realized with leading brands in different sectors, as well as social responsibility activities in the field of education; It always draws attention to the problem of trained labor in the field of IT and the importance of qualified human resources to be brought to our country in this field.

With the importance it attaches to customer satisfaction and its innovative approach; Making a difference with its products and solutions in Turkey's digital transformation journey, BYKSAN; believes that knowledge and work are the greatest power. In this context, he has set the work as his goal no matter what.

Yazılım Teknolojileri

BYKSAN; Analize dayalı yazılım, analiz programları, ERP yazılımları, veri işleme sistemleri, webcenter, sanal IT departmanı alanlarında sizlere hızlı ve güvenilir bir hizmeti vermektedir.

Analize Dayalı Yazılım

Analize dayalı yazılım ile sizlerin sorunlarına nokta atışı çözümler üretmekteyiz. Bu noktada kullanıcıların ne sorun ya da sorunlar yaşadıklarını anlayıp bunlara en uygun hizmeti sizlere taşımaktayız. Analize dayalı yazılım ile sizlerin veri güvenliği, SEO, web yazılımı ve ERP yazılımı gibi konularda geleneksel sorunlara yenilikçi çözümler üretiyoruz.

Yapay Zeka Destekli SEO Uygulamaları

Profesyonel ve anlık web sitenizin takibini yapan uzmanlar tarafından kendi geliştirdiğimiz raporlama sistemimiz ile sizlere en iyi hizmeti verdiğimizin garantisini vermekteyiz. Web sitenizi yükseltmenin en hızlı yolunu sizlere sağlıyoruz.

ERP Yazılımı

ERP yazılımlarımız ile sizlere en iyi satış sok takip programını sunuyoruz. Web tabanlı olması ile dilerseniz Dünya'nın neresinde olursanız olun stok takibinizi yapabilirsiniz ya da dilerseniz güvenli ağ eşliğinde sizlere kapalı devre ERP sistemleri ile kolaylığını tanıştırabiliriz.

Veri İşleme Sistemleri

BYKSAN veri işleme sistemleri ile ağ içi zararlı yazılım analizi, paket analizi, sistem içerisi gönderilen ve alınan verilerin incelenmesi, ürün ve entegrasyon analizi vb. işlemler gerçekleştirilir. Bu sayede sistem güvenliği, saldırı analizi, veri kaybı önleme ve kritik hataların önüne geçilir.

Webcenter

Tek bir nokta üzerinden yönetilen yapay zeka destekli webcenter hizmeti ile sizlere web konusunda tam desteği sağlıyoruz. Yapay zeka destekli SEO uygulamaları, kullanıcı analizi, veri analizi, mağaza yönetimi, entegrasyon kullanımı, aylık raporlama ve destek ile sizleri internet dünyasında yükseltiyoruz. Gelişmiş teknolojinin bir ürünü olan webcenter hizmeti ile tek noktada yönetilme ile kritik sorunların önüne geçiyoruz.

Sanal IT Departmanı

BYKSAN, sanal IT departmanı ile sizlere bir IT departmanından isteyebileceği yazılım, kontrol, test ve teslim süreçlerini anlık bilgilendirme ve tam destek ile sağlıyoruz. Sanal IT departmanı ile işlem sürenizi ve maliyetinizi azaltarak sizlere en kaliteli hizmeti veriyoruz.

Vaka/Kural Simülasyonu

Hizmet kapsamında olası saldırı vakaları simüle edilerek, örnek kayıtlar gönderilerek mevcut kuralların tespit yetenekleri denetlenmektedir.

Veri Güvenliği Teknolojileri

BYKSAN, veri güvenliği hizmetleri ile analiz, uygulama ve teslim süreçleri ile sizlere en doğru hizmeti vermektedir. Yapay zeka destekli kendi geliştirdiğimiz uygulamalar ve uzman ekibimiz ile sizlerin yanındayız.

Altyapı, Sunucu ve Sistem Güvenliği

0

Bulut Tabanlı Web Güvenliği

BYKSAN, bulut tabanlı web güvenliği hizmeti ile sizlerin web üzerinde bulunan her türlü yazılım ve sistemin güvenliğini sağlıyoruz. Web sitenizi, e-ticaret sistemi, sanal pos güvenliği, yönlendirme ve zararlı yazılım güvenliği ile tamamen bulut sisteme entegre, veri analizi ile güvenlik yapısının bulut sistemlere entegrasyonun birleşimi. Geleceğe güvenli adımlar atarak ilerlemeniz için sizlerin yanınızdayız.

Tehdit Algılama Sistemi

Halka açık ve kapalı sistem ağları, sunucu, data center, call center ve daha bir çok yer için özel olarak hazırlanmış yazılımsal ve donanımsal tehdit algılama sistemleri ile sizlere tehlikde ve tehditlerden korumak için yanınızdayız.

 

Kapalı Sistem Web Yazılımı

Kapalı Sistem Web Yazılımı ile sizlerin istediği tam güvnelikli bir yazılım üretiyoruz. Bu sayede 3. taraf kullanıcıların ya da yetki vermediğiniz kullanıcıların sizlerin sistem ve sistem verilerinize erişmesini önlüyoruz.

 

Kurumsal Posta Güvenliği

Yüz yıllardır çoğu kişi, şirket ve devletler verilerinin ve konuşmalarını 3. tekil insanların erişiminden korudu bunlar neticesinde bazı şifreleme(kriptografi) yöntemleri oluşturuldu. Ancak hâlâ süre gelen gelişmeler ile geri döndürülebilene şifreleme yöntemlerinin güvensizliği nerdeyse kesinleşmiş durumda. Peki biz bu durumda ne yapıyoruz? BYKSAN, olarak kendi oluşturduğumuz ve kişi ya da şirkete özel verilen anahtar ile birleştirilen anahtar yapısı ile çözülmesi imkansıza yakın algoritma ile sizlere güvenliği sağlıyoruz. Konuşmalarınız ve güvenliğinizi önemsiyoruz.

 

Veri ve Son Kullanıcı Güvenliği

0

Son Kullanıcı Güvenliği

BYKSAN, son kullanıcı güvenliği denetimi ile erişim kontolü, şifre idaresi, yedekleme, uzaktan erişim, firewall, çok faktörlü doğrulama ya kullanıcı doğrulama, saldırı ve tehdit tespiti konularına açıklık getirerek sizlere yardımcı oluyoruz. Bu noktada gerekirse gerekli eğitimleri vererek çalşanlarınız bilinçlenmesine yardımcı oluyoruz. Gerekli güncel antivirüs, kullanıcı ve denetim yazılımları ile sizleri koruyoruz.

Veri Sızıntısı Önleme

Gelişen teknoloji maalesef sadece iyi yönde gelişmiyor. Bu noktada sizlerin önlem alması gerekiyor ancak çoğu kişi ya da şirket nerden başlayacağını bile bilmiyor. Bu nedenle BYKSAN ile sızıntı önleme sistemleri ile oluşan veya oluşmuş olan veri üzerinde analiz, engelleme, yapılandırma, çözüm ve tekrarlama adımları sayesinde veri sızıntısını önlemeyi üst düzeye çıkartıyoruz.

 

Güvenli Hesap Yönetimi

Hassas veriler olan her türlü hesap bilgisi özel olarak hazırlanmış şifreleme ve denetim sistemleri ile korunmaktadır. Gerekise fiziksel kitler ile hesap güvenliği en üst düzeye çıkatılmaktadır.

 

Disk, Dosya ve E-Posta Şifreleme – PGP/SEE

Dosya şifreleme; kritik verilerin şifrelenmesi ve günümüz regülasyonları (KVKK, GDPR, vb.) gereğince tüm kurumsal işletmeler için zorunluluk haline gelmiş durumdadır. Dosya şifreleme teknolojileri ile bu ihtiyaç giderilmektedir.

Disk şifreleme; özellikle kritik son kullanıcı ve kurumsal uygulamaların bulunduğu önemli veri disklerinin çalışma, kaybolma vb. durumlarda içerisindeki verinin 3. kişiler tarafından erişilemez olmasını sağlar.

E-posta şifreleme; içeriğin hedeflenen alıcılar dışındaki varlıklar tarafından okunmasını önlemek için e-posta mesajlarının şifrelenmesidir. Şirketlerin datalarını koruma amaçlı hazırlanmış bir yazılımdır.

Platin Bilişim olarak Broadcom şifreleme çözümlerinde kurulum, bakım ve işletim hizmetleri sağlanmaktadır.

PAM - Ayrıcalıklı Hesap Yönetimi – Delinea

Delinea Secret Server çözümü; yetkili hesapları kriptolu bir şekilde depolayarak, merkezi şifre kasası görevi ile güvenli kullanımı sağlar. Ayrıca ortam içindeki servis, uygulama, yönetici ve root hesaplarını görünür hale getirerek uygunsuz sekilde yayılmasının önüne geçer.

Aynı zamanda şifrelere hangi kullanıcıların erişebileceği tanımlanabilir, yetki matrisi oluşturulabilir. Şifrelerin daha güvenli kullanımı için; şifrelerin değişiminde kompleks oluşumlar yaptırılabilir. Session Monitoring (oturum izleme) teknolojisi tüm ayrıcalıklı oturumların gerçek zamanlı olarak görülmesi ve etkin bir oturumun canlı akışının izlenmesine de olanak tanımaktadır.

Delinea Privilege Manager ürünü, ortamınızdaki yönetici hakkı gerekli uygulamaların keşfini sağlar (domain bağımsız). Belirlenen prosesler için kullanıcılara yönetici hakkı tanımlaması sağlanabilir. Yönetici hakkına sahip kullanıcılar için kısıtlayıcı politikalar uygulanabilir. Ortamınızdaki lokal yönetici haklarına sahip kullanıcıların keşif edilerek yetki düzenlemesini mümkün kılar. Delinea çözümü en az yetki “Least Privilege" yöntemini benimsemektedir.

Ayrıcalıklı hesapların kurulum, bakım, şifre, işletim hizmetlerini Delinea PAM ürünü ile Platin Bilişim olarak sunmaktayız.

Bulut Güvenliği

0

CASB

SaaS, PaaS ve IaaS platformlarında onaylanmış ve onaylanmamış bulut uygulamalarını ve hizmetlerini kullanırken güvende ve uyumlu kalmanızı sağlar. Gartner ve Forrester tarafından lider olarak adlandırılan Broadcom CASB en derin görünürlük, en sıkı veri güvenliği ve en güçlü tehdit koruması ile benzersiz bulut uygulaması güvenliği elde etmenize olanak tanır.

SAC

Broadcom Secure Access Cloud, şirket içinde veya bulutta barındırılan herhangi bir kurumsal kaynağa daha güvenli ve ayrıntılı erişim yönetimi sağlayan bir SaaS çözümüdür. Aracılar veya cihazlar olmadan noktadan noktaya bağlantı sağlamada Sıfır Güven Erişimi ilkelerini kullanır ve ağ düzeyindeki tehditleri ortadan kaldırır.

 

Veritabanı Güvenliği

0

Denetim Güvenliği

Denetim güvenliği neticesinde özel olarak bütünleşmiş verinin denetimi sağlanmaktadır.

Oturum Açma: Veritabanına yapılan başarılı ve başarısız oturum açma işlemlerini takip etmenizi sağlar.

Veri İçerik Değişimi: SELECT, UPDATE, DELETE, EXEC, vb. komutların takibini sağlar.

Erişimlerin Takibi: Hassas verilere kimin eriştiğinin takibini sağlar. Database Administrator Denetimi: Kullanıcı yaratma, silme vb. işlemleri takip eder ve aksiyon almanızı sağlar.

Sınıflandırılmış Denetim: Kullanıcı, veritabanı, tablo, komut bazında işlemlerin kimler tarafından görüntülenebileceğine karar vermenizi sağlar.

Veri Koruma Teknolojileri

Platin Bilişim, veri koruma teknolojileri kapsamında kurumsal veri yedekleme, e-posta arşivleme, e-posta sınıflandırma, felaket kurtarma, kurumsal-güvenli dosya paylaşımı ve yama yönetimi çözümleri alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Yedekleme Çözümleri

0

Proje Yönetimi

Proje yönetimi ile işinde uzman olarak toplanmış ekip ile sizlerin projesini üstleniyoruz. Mümkün olan en az maliyet, iş gücü ve sürede sizlere en yüksek verimliliği vaad ediyoruz.

Yedekleme Üniteleri - NetBackUp Appliance

Yedekleme üniteleri, sistemi saldırılardan korumak için güvenlik yazılımı bulundurur. Disk katmanında koruma sağlayan kümeleme yazılımı sayesinde büyüme risklerini ve veri kaybı ihtimallerini ortadan kaldırmaktadır. Tüm bu bileşenler ile birlikte entegre bir veri koruma çözümüdür. Küçük orta işletmelerden enterprise müşteri segmentine uzanan opsiyonlu çözümleri bulunmaktadır. Netbackup tekilleştirme özelliği sayesinde düşük maliyetler ile daha çok veri yedeklenebilmektedir. Kaynakta ya da sunucu üzerinde tekilleştirme opsiyonu bulunmaktadır. Bu opsiyonlar sayesinde performans gerektiren durumlarda tekilleştirme metodunu kullanabilirsiniz. Netbackup Appliance, arıza durumunda sadece tek bir üretici ile doğrudan süreçleri hızlandırabilmekte ve işletim sistemi dahil tüm güncellemeleri tek bir güncelleme paketi ile yapabilmektedir.

Tüm bunlara ek olarak yedekleme sistemlerine yapılan siber saldırılardan verilerinizi koruyabilmesi için verinin silinmesini ve değiştirilmesini önleyecek yazılımları bulunmaktadır. Netbackup Appliance çözümleri ile işletmenizde yönetim maliyetini azaltarak tam bir uyumluluk sağlanmaktadır.

Uzun Süreli Saklama – Access-HCP

Uzun süreli saklama; öncelikle yasal sebepler veya özel istekler (arşivleme vb.) dolayısıyla 5-10 yıl saklanması gereken verilerin birincil depolama birimi yerine daha az maliyetli olan ve tekilleştirme özelliği barındıran disk ünitelerinde saklanmasıdır. Yazılım tabanlı, çok protokollü (NFS, CIFS, FTP, SMB, S3) NAS çözümüdür. Bu kapsamda Veritas Access çözümü kullanılmaktadır.

Arşiv verisi büyüdükçe verinin yedeklenmesi ve yönetilmesi zorlaşmaktadır. Büyük arşiv verilerinin yönetilmesinde ve yedeklenmesinde esneklik sağlayan bir teknolojidir. Exabyte ölçekli lokal sunucu, politika tabanlı yönetim ve uyumluluk, bir defa yazıp sürekli okuma özellikleri ile veri bütünlüğünü kontrol eden ve kendini onaran bir sistemdir. Bu kapsamda Platin Bilişim, HCP ürünü ile çözüm sağlamaktadır.

Kurumsal Kimlik Yönetimi

A-Z'ye bütün her şeyiniz olarak markanızı sıfırdan oluşturuyoruz. Sosyal medya, kartvizit, logo, web sitesi, ve promosyon ürünlerini tasarlıyoruz. Reklam yönetimi ile bu oluşumları destekliyoruz. Grafik tasarım ekibimiz ile sizlere hizmetin en iyisini veriyoruz.

Ekip Toplama ve Yönetim

İşinde uzman kişileri bir araya getiriyoruz. Geniş araştırma web istihbarat ağımız ile sizlere en yakın ve en potansiyel kişileri Dünya üzerinden her yerden getirtiyor ya da remote olarak ekibe katılmasına olanak sağlıyoruz.

İş Gücü Denetimi

İş gücü denetimi ile sizlerin sağladığı ya da bizlerin sizler için olulturduğumuz ekibi sizlerin adına verimlilik, bilinçli ve akıllı çalışma konularında denetim sağlıyoruz.

SOLUTION PARTNERS

BYKSAN

Microsoft Corporation; It is a US-based multinational technology company. It develops, manufactures, licenses and sells computer software, electronic devices, personal computers and IT services. The most well-known software of the company are Microsoft Windows and MS-DOS operating system families, Microsoft Office suite, Bing search engine, Internet Explorer and Edge web browsers. Prominent hardware products are Xbox video game consoles, Microsoft Hololens virtual reality glasses and Microsoft Surface touchscreen personal computer product family. As of 2016, Microsoft is the world's largest software developer and one of the world's most valuable companies.

BYKSAN

Peptris; It develops an AI/ML based computing platform to accelerate the process of finding new drugs. Developed a platform technology to increase efficiency in drug discovery/development using Artificial Intelligence/Machine Learning. Our neural network models help us rationalize and provide insights from experimental data in molecular biology, and also make predictions to form hypotheses for new experiments to be conducted.

Sentry AI; A company that develops artificial intelligence supported software used in new generation imaging systems. Thanks to Sentry AI, they aimed to make our lives an easier and safer place in the future with new generation camera and imaging systems, security and car cameras, face recognition systems.

VMware, Inc. is a company that produces virtualization software. Founded in 1998, the company is headquartered in Palo Alto, California. The majority of its shares are owned by EMC Corporation. It expanded into a wider area with its acquisition by Dell Technologies company in January 2016. VMware's desktop software runs on Microsoft Windows, Linux and Mac OS X. In addition, as an enterprise product, VMware ESX and ESXi software are "bare-metal", that is, there is a hypervisor that runs directly on the hardware.

WORKING PROCESS

By analyzing the most suitable infrastructure for you, BYKSAN produces innovative solutions to traditional technology problems. We provide you with the fastest and highest quality support with hundreds of our own software and applications. We can give you instant information with our instant process monitoring system.

Do you want to work with us?

You can access the direct contact options with the contact us option or you can reach us via the info@byksan.com.tr e-mail address.

Our Working Modal

Project Completion Time

Post Project Support

CONTACT US